názory čtenářů

Datum 05.09.2016
Vložil Radmila Valtrová
Titulek Re: Vřeteno osudu

Už přišel. Na předposlední straně, ale přece.

Datum 16.09.2016
Vložil otomar
Titulek Re: Re: Vřeteno osudu

Milá čtenářko, dočkáte se :-) Právě začínám psát román o Janu Nerudovi!

Datum 25.07.2016
Vložil Oldřich
Titulek radost z knihy

Milý Oto,

chci ti napsat, kolik radosti mi přinesla četba Tvé knihy. Nejenže - jako už v předchozích knihách - otevíráš celý jeden svět, horizont, na jehož pozadí a v jehož rámci člověk zblízka poznává tolik osobností, které pro něj dosud byly jen jmény. V této knize to děláš - já jsem to takhle prožíval - s vnímavostí a citem, které rozechvějí cit čtenáře. Emoce jdou i k slzám - mě se takhle dotkla ta krásně, citlivě podaná chvíle usmíření mezi Erbenem a Čelakovským. Silně a přesvědčivě jsi vstoupil do vnitřního světa básníka, s jeho touhami a rozpory, s vědomím vlastní slabosti a s prožíváním těch vzácných chvil, kdy tvůrčí zápas přinese plod. Kolikrát jsem si řekl, kéž by tak mohl tušit, jak významné jeho dílo - jež asi sám považoval za skromné - bude pro teď už téměř dvě stě let českých kulturních dějin! V tomhle úsilí podat vnitřní Erbenův svět jsi velice nápaditě a vhodně využil úryvků z jeho básní - to je další moment, který zaslouží obdiv a uznání.

Datum 17.04.2016
Vložil Vlasta
Titulek Vřeteno osudu

Vážený pane spisovateli,
právě jsem dočetla Vaši knihu a ještě teď mi běhá mráz po zádech. Nejenom ze spojení horrorových balad pana Erbena, jeho nelehkého života a ještě horrorovější doby v níž žil. ale i z toho, jak moc se historie opakuje. To, co se Vám do této knihy povedlo vepsat, má platnost i pro naši dobu. Už nikdy nezapomenu na to, že naši obrozenci byli hlavně lidé.
Kéž bychom jakýkoliv absolutismus oděný do šatů jakékoliv totality měli trvale za sebou.
Jsem ráda, že naši současní básníci a spisovatelé si nezadají se svými předchůdci.
Ještě jednou děkuji, byla to jedna z nejkrásnějších knih, kterou jsem četla. Budu ji v knihovně nabízet dalším čtenářům.

Datum 26.04.2016
Vložil otomar
Titulek Re: Vřeteno osudu

Paní Vlasto, moc děkuji za vaši chválu, ohlasy čtenářů jsou pro mně cennější než nějaké literární ceny, moc si toho vážím.

Datum 29.03.2016
Vložil Věra Rybová
Titulek Krásná kniha

Vážený pane Dvořáku, vážený PANE spisovateli. Neznám Vaši adresu, na kterou bych Vám mohla napsat, volím tedy tuto cestu a snad se k Vám můj srdečný pozdrav a dík dostane. Musím Vám totiž povědět, že krásnější, zajímavější a lépe napsanou knihu, než je Vaše Vřeteno OSUDU, jsem nikdy nečetla. ( A to jsem knížek za celý svůj život už přečetla stovky.) Vřeteno osudu je kniha zajímavá, naučná i poučná, moudrá, něžná i silná - prostě KRÁSNÁ . Za všechny, kteří ji četli a neradi po přečtení odkládali Vám, PANE SPISOVATELI, děkuji.
Přeji Vám hodně zdraví a ještě mnoho krásných knížek.
Věra Rybová

Datum 26.04.2016
Vložil otomar
Titulek Re: Krásná kniha

Nevím, jestli je taková chvála zasloužená, jsem dojat a mám radost, že moje slova našla odezvu, v jakou jsem doufal.

Datum 24.02.2016
Vložil Lenka Rodová
Titulek První dojmy z četby

Vřeteno osudu.. tahle knížka by se měla stát doporučenou literaturou pro studenty, protože přibližuje život a sny K.J.Erbena, dalších osobností té doby a dobu obrození lépe než se dozví v hodinách literatury a dějepisu...Oto, knížku jsem teď dočetla a jsem toho plná..uvědomila jsem si, že máte něco společného. I Ty se jevíš na první pohled jako velmi veselý ( což i jsi ) člověk,co nezkazí žádnou legraci, ale dříme v Tobě velká a čistá duše skutečného romantika.

Datum 26.04.2016
Vložil otomar
Titulek Re: První dojmy z četby

Díky, Lenko, je vidět, že už mě dost znáš :-)

Datum 24.01.2016
Vložil Hynek
Titulek S vaší knihou na cestách...

Dobrý den pane Dvořáku,
právě jsem podruhé během tří dnů přečetl Vaší skvělou knihu PO STOPÁCH ČARODĚJŮ PODÉL ŘÍČKY STŘELY.
Druhé čtení již bylo s turistickými mapami a poznámkovým blokem.
Vynikající!!!!
Ta místa jsem myslel, že dobře znám… ale kdepak!!! Jsem na samém začátku a velmi se těším na to pravé objevování již poznaných míst, jak jsem si troufale myslel:-)
Rozhodl jsem se Vám tímto poděkovat, a hle! - máte dnes svátek. Tak tedy VŠE NEJ.
Žiji v Karlových Varech a velmi často navštěvuji různá místa v širokém okolí a chybí mi podobné poutavé knihy o Doupovsku a Českém lese…
Myslím, že tato krásná, tajemná, opuštěná místa by mohla být pro Vás výzvou a předpokladem dalších čtivých publikací z Vašeho pera.
Zkuste nad tím prosím popřemýšlet.

Držím palce a přeji VŠE DOBRÉ.
S úctou
Hynek Hošek, Karlovy Vary

 

Kontaktujte nás

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode