názory čtenářů

Datum 12.01.2009
Vložil otomar
Titulek Re: matrix

Díky, těší mě, když se stránky líbí. Osud - něco takového nepochybně existuje. Ověřil jsem si, že i dobře vypracované horoskopy opravdu fungují. Časem zkusím něco v tomhle smyslu - moje žena Eva práci s horoskopy docela slušně ovládá. Myslím, že osud není nic "železně neměnného", ale určitá nabídka možností, množina polí, na níž musí člověk sehrát šachovou partii svého života. Je zajímavé, jak dobře funguje I-ťing nebo Tarot. Ovšem otázka musí být správně položena. Na blbou otázku přijde blbá odpověď! Možná, že na tohle téma udělám nějaký článek do blogu.

Datum 09.01.2009
Vložil alibeli
Titulek STB proti bludičkám

Dobrý den přeji. Po přečtení "bludiček" jsem si hned vzpomněla, že už jsem něco podobného četla. Mrkněte na matrix-2001.cz, Případ Tríbeč - hlavně čtvrtý příběh.

Datum 10.01.2009
Vložil otomar
Titulek Re: STB proti bludičkám

Ano, případ Tríbeč znám, kdysi jsme ho rozbírali s kolegou Mátlem v časopise Fantastická fakta jako "slovenskou verzi Záhady Blair Witsch". Ukázalo se však, že stejně jako ve zmíněném filmu, jde i v tomto případě o důmyslnou mystifikaci, šikovně vymyšlený "scifi" příběh, i když postavený na několika faktech z nedávné historie.
Jinak internetový magazín "Matrix-2001" pana Chvátala přináší mnoho zajímavých, inspirativních i znepokojivých zpráv o záhadných a naši běžnou realitu přesahujících jevech, ale doporučuji brát tyto informace s určitou "reservou" .
Vítám vás "alibeli" na svých stránkách a doufám, že se tu dozvíte leccos zajímavého.

Datum 11.01.2009
Vložil helena
Titulek Re: STB proti bludičkám

Ahoj,asi špatně chápu, ale kde vidíš souvislost mezi bludičkami a mizením lidí na Tríbeči?Bludičky lidi napadají, ale nikde jsem nečetla, že by je unášely...Já bych viděla souvislost spíš jinde, vždyť O.Dvořák jasně nabízí vysvětlení -časoprostorové brány, které se občas otvírají na určitém místě, proč ne na Tríbeči?

Datum 12.01.2009
Vložil otomar
Titulek Re: Re: STB proti bludičkám

Alibeli měla zřejmě na mysli nalezení dezorientovaného a popáleného muže, což jsou stejné příznaky jako u toho badatele, jenž prý byl na Šumavě nad Křemelnou napaden bludičkami.

Datum 18.12.2008
Vložil maruš
Titulek Bludičky

To bude asi historka, co koluje stejně jako mnohé jiné. Teď z nich je ten seriál Černá sanitka, tak to je něco podobného.

Datum 15.12.2008
Vložil Otomar
Titulek Akce Státní bezpečnosti proti bludičkám

Jedna z kapitol mé nové knihy DÉMONICKÉ PASTI velice pobouřila členy Klubu psychotroniky a UFO. Píši tam o zvláštním případu, který se údajně odehrál někdy v šedesátých letech, kdy na Šumavě, v oblasti kolem říčky Křemelné místní obyvatele velmi znepokojovala podivná světla. Státní bezpečnost tam údajně vyslala výzkumnou skupinu odborníků. Ta beze stopy zmizela. Po čase se brzy ráno vypotácel z mlhy na silnici před projíždějící linkový autobus popálený a zcela dezorientovaný muž. Nesouvisle vyprávěl něco o bludičkách, které je pronásledovaly a útočily ohněm a elektrickými výboji. Vědec nakonec skončil jako chovanec psychiatrického ústavu v Bohnicích. A na závěr je dokonce uvedeno přesné evidenční číslo spisu o této události, jenž je prý označen jako "přísně tajný" a uložen v archivu ministerstva vnitra. Několik nezávislých badatelů (Lenková, Mackerle) se pokusilo onen spis vypátrat, ale marně. Zdá se, že jde o důmyslnou mystifikaci. Členové zmíněného záhadologického klubu (zkratka KPUFO) proto vznesli protest, že šířím nepravdivou zprávu. Já ovšem nikde ve své knize netvrdím, že zprávu považuji za pravdivou! Dokonce tam poznamenávám, že patrně půjde o "novodobý folklór, typickou pověst 20. století". Pravdivé na tomto příběhu z rodu "černých sanitek" je pouze svérázné chování bludiček, přejaté z letitých lidových zkušeností. To v knize DÉMONICKÉ PASTI důkladně rozbírám. A zajímalo by mě, jestli se mezi čtenáři najde někdo, kdo se s bludičkami setkal a skutečně je na vlastní oči viděl.
PS: Historka mi připadala natolik nosná, že jsem ji použil jako námět pro povídku MRTVÝ LUH, která v únoru vyjde jako příloha časopisu PEVNOST.

Datum 19.12.2008
Vložil otomar
Titulek Re: Akce Státní bezpečnosti proti bludičkám

Ještě musím dodat, že informace o tajném spisu nepocházela od členů KPUFO, jak jsem se mylně domníval, ale od lidí, kteří bádají (či mystifikují?) nezávisle na této skupině. Po vyjasnění této okolnosti jsem se členům KPUFO omluvil; podrobnosti najdete v článku umístěném v mém "blogu".

 

Kontaktujte nás

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode