názory čtenářů

Datum 26.04.2016
Vložil otomar
Titulek Re: První dojmy z četby

Díky, Lenko, je vidět, že už mě dost znáš :-)

Datum 24.01.2016
Vložil Hynek
Titulek S vaší knihou na cestách...

Dobrý den pane Dvořáku,
právě jsem podruhé během tří dnů přečetl Vaší skvělou knihu PO STOPÁCH ČARODĚJŮ PODÉL ŘÍČKY STŘELY.
Druhé čtení již bylo s turistickými mapami a poznámkovým blokem.
Vynikající!!!!
Ta místa jsem myslel, že dobře znám… ale kdepak!!! Jsem na samém začátku a velmi se těším na to pravé objevování již poznaných míst, jak jsem si troufale myslel:-)
Rozhodl jsem se Vám tímto poděkovat, a hle! - máte dnes svátek. Tak tedy VŠE NEJ.
Žiji v Karlových Varech a velmi často navštěvuji různá místa v širokém okolí a chybí mi podobné poutavé knihy o Doupovsku a Českém lese…
Myslím, že tato krásná, tajemná, opuštěná místa by mohla být pro Vás výzvou a předpokladem dalších čtivých publikací z Vašeho pera.
Zkuste nad tím prosím popřemýšlet.

Držím palce a přeji VŠE DOBRÉ.
S úctou
Hynek Hošek, Karlovy Vary

Datum 26.04.2016
Vložil otomar
Titulek Re: S vaší knihou na cestách...

Děkuji za přání k svátku, i za vaši chválu knížky. Ano, právě vzrušení z neustálehé objevování je tím pravým hnacím motivem, tím, co mě vábí, abych poznával a objevoval skryté souvislosti krajiny a lidských příběhů, a dělil se o tyto dojmy se svými čtenáři.

Datum 06.01.2016
Vložil Marie Záveská
Titulek Podbrdskou krajinou Rokycanska a Zbirožska

Vážený pane Dvořáku!
Syn si zakoupil výše uvedenou knížku a s rozčilením mi ji přivezl ukázat. Na str. 180 uvádíte, že dle starousedlice se bývalá tvrz Chotětína nacházela u rybníka v místě rekreační chaty p. Beneše /čp. 117/. Je to ev.č. 117, ale majitelem je od počátku stavby p. Zdeněk Hříbal - poprvé otec, který chatu postavil a po jeho smrti syn, také Zdeněk Hříbal. Nevěřím, že by to v Chotětíně někdo nevěděl.
Nejvíc jej ale rozčílila fotka na str. 183. Tam uvádíte, že se jedná o Drahoňův Újezd před sto lety. To vůbec není pravda, protože jde o náves v Chotětíně. On i já tuto fotku vlastníme. Já jsem totiž rodačka z Chotětína.
Jestli je to před sto lety by se nechalo v nějakých kronikách také zjistit. Tato dřevěná zvonička byla nahrazena novou /zděnou/ a já už tu starou nepamatuji. Můj dědeček, můj tatínek a pak i moje maminka v ní zvonili při úmrtí a při pohřbu lidí ze vsi. Mne je 72 let a už pamatuji jen tu zděnou. V kronikách určitě bude, kdy k přestavbě zvoničky došlo. Nechá se to ještě nějak napravit? Pokud by došlo k dalšímu vydání, alespoň tam by to mělo být opraveno.
Do nového roku 2016 a k nadcházejícím narozeninám Vám přeji hodně zdraví, štěstí a spokojenosti a hodně spokojených čtenářů.

Marie Záveská
Plzeň

Datum 07.01.2016
Vložil Otomar
Titulek Re: Podbrdskou krajinou Rokycanska a Zbirožska

Paní Záveská,
děkuji vám za vaše upozornění, nikdo si té chybné popisky dosud nevšiml, je to samozřejmě Chotětín a moc nás to mrzí, nějakým nedopatřením se tam dostalo jméno obce z následujícího snímku. V dotisku knihy to opravíme. Bylo to zřejmě foceno někdy na přelomu 19. a 20. století. Co se týče stavitele chaty, skutečně jsem slyšel o nějakém panu Benešovi, těžko bych si to jméno vymyslel, spíše asi bude omyl v tom popisném čísle. Tvrz ale byla dole pod rybniční hrází.
I Vám přeji v novém roce hlavně zdraví a spoustu hezkých zážitků.

Datum 07.01.2016
Vložil Marie Záveská
Titulek Re: Re: Podbrdskou krajinou Rokycanska a Zbirožska

Dobrý večer pane Dvořáku!
Děkuji za přání a jsem ráda, že prvá chyba bude opravena. Co se týče toho druhého - asi bych tuto v dotisku vůbec vypustila. Pokud říkáte, že se chata měla nacházet pod rybniční hrází, tak tam žádná chata nikdy nestála. A žádnou chatu v Chotětíně žádný Beneš nevlastnil. Navíc se pamatuji, že tam, co stojí chata Zdeňka Hříbala, se říkalo před jejím postavením tomuto místu "Na skalce". A tam mi moje babička říkala, že stála ona tvrz.
S pozdravem

Marie Záveská
Plzeň

Datum 08.01.2016
Vložil Otomar
Titulek Re: Re: Re: Podbrdskou krajinou Rokycanska a Zbirožska

Jenom poznámka: Pod rybniční hrází neměla stát chata, ale archeologové tam našli zbytky středověkého zdiva a mazanice a podle toho usuzují, že vodním příkopem chráněná tvrz se nacházela právě tam, a nikoliv Na Skalce.

Datum 10.03.2016
Vložil Irena Dvořáková
Titulek Re: Podbrdskou krajinou Rokycanska a Zbirožska

Dobrý den,
Moje babička se jmenovala Růžena Täglová, za svobodna Hříbalová (nar. 1905), a do této chaty jsme zřejmě společně chodily z Přísednice, když jsem byla malá. Na tuto větev rodiny nemám už žádné kontakty. Pokud by se mi mohla paní Záveská ozvat, byla bych ráda.
Irena Dvořáková, dvorak.irena@gmail.com

Datum 30.12.2015
Vložil Daniela
Titulek Vřeteno osudu

Právě jsem dočetla Vaší knihu Vřeteno osudu-tajnou zpověď Jaromíra Erbena. Jsem tou knihou hluboce zasažena, nese poselství, snad i návod mezi řádky pro náš národ, jehož charakter jste tak pěkně vystihl.....
Každý by si měl tuto knihu přečíst, ale obávám se, zda by i pochopil a dovtípil se.....
Navíc se Vám mistrně podařilo mě obalamutit, celou knihu jsem Vaše řádky měla za Erbenova slova....snad jste se s ním spojil v nějakém "bezčasí"....
Děkuji, děkuji za tuto knihu. Pro mě je to skvost v knihovně, svědectví tolik důležité doby, ze které čerpáme dodnes, ale málokdo ví, co se za vznikem děl naší vlastenecké literatury skrývá.....a kolovrat osudu našemu národu přináší stále tu samou zkoušku....Kdy už konečně obstojíme?

Datum 30.12.2015
Vložil Otomar
Titulek Re: Vřeteno osudu

Moc děkuji, hodnocení čtenářů je pro mne cennější než názory nějakých odborných kritiků (kteří mě vlastně svými názory vůbec neobtěžují, ještě si nevšimli, že něco píšu, což je možná dobře). Krásné pohlazení autorské duše na závěr roku... DĚKUJI!

 

Kontaktujte nás

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode