Co mi říká diář, aneb Plán na měsíc září

19.08.2012 22:39

 Doba prázdnin a dovolených končí a „babí léto“ bude ve znamení přímo horečné aktivity.

 

 Hned v sobotu 1. září bychom měli se studiem JOP vyrazit do Svatého Jana pod Skalou a natočit tam další díl seriálu S KAMEROU ZA ZÁHADAMI, tentokrát „Po stopách prvního českého poustevníka“. Scénář už jsem připravil a mohu slíbit, že Fispa (Pavel Fišar) opět zazáří ve své „životní roli“ sv. Jana Křtitele :-)

 

Ve středu 5. září v Berouně, v Muzeu českého krasu promluvím na vernisáži výtvarných děl své kamarádky Zuzany Svobodové.

 

V sobotu 8. září nás čeká další ze společných výletů (podzim je ideální dobou na cestování!). Tentokrát společně s berounským fan-klubem a svazem zahrádkářů z Loděnice se vydáme po dolním toku Kačáku a málo známých oblastech Českého krasu (studánka U tří habrů, Vysoký Újezd, prameny Karlického potoka (Petráška), Karlické údolí (Spálený mlýn, hrádek Karlík), rotunda Karlík, zámek Dobřichovice, kodská jeskyně a pramen Koda a jiné zajímavosti). Odjezd ráno (7-8 hod.) z Loděnice a Berouna (od Černého koně). Přihlášky jako obvykle u p. Marie Holečkové.

 

Ve středu 19. září se setkáme opět v Berouně, tentokrát v Městské knihovně, kde proběhne tradiční beseda z cyklu „Setkání s autory, které máme rádi“. A protože berouňáci mě zřejmě rádi mají, budeme s pořadatelkou cyklu, nakladatelkou a fotografkou Marií Holečkovou představovat naši novou společnou knihu TAJEMNÁ MÍSTA PODBRDSKA – HOŘOVICKO A ZBIROŽSKO. Dojde i na promítání fotografií (hlavně těch, které se už do knížky nevešly!) a „veselé“ či dramatické historky ze zákulisí.

 

V pátek 21. září proběhne obdobná beseda v Lochovicích, patrně v zámku.

 

V sobotu 22. září se koná další velký výlet, tentokrát opravdu atraktivní. Se zasvěceným průvodcem ze správy vojenských lesů se dostaneme tam, kam se běžně nesmí, prohlédneme si například Pláně s Padrťskými rybníky, zříceninu hradu Drštka, mimo oblast pak tajemné pozůstatky tvrze Doubravky a stopy po téměř neznámém hradu Řebříku. Odjezd z Loděnice a Berouna (od Černého koně) hned ráno, kolem 7 - 8 hodiny. Čas ještě upřesním. Přihlášky jako obvykle u p. Holečkové – tentokrát je nutno se hlásit opravdu včas, protože vojenské správě je nutno nahlásit jmenný seznam osob a poznávací značky vozidel, na něž se bude vztahovat mimořádné povolení ke vstupu. Počet účastníků je omezen.

 

Ve středu 26. září mám besedu a autogramiádu v Hořovicích, místo a čas bude ještě upřesněno.

 

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode