názory čtenářů

Datum 16.12.2010
Vložil Otomar
Titulek Re: Strašice, podvody a vědci

Vážený pane Karbane,
v době, kdy jsem tento článek psal, nebyl ještě případ uzavřen. Neuvádím v něm, že by se zprofanovali vědci, mám jenom kritický odstup vůči někdy až příliš přemrštěné skeptičnosti některých členů spolku Sysifos, kteří s chutí vylévají s vaničkou i dítě (například tvrzení, že akupunktura nefunguje a Vojtova metoda je nesmysl, když právě díky metodě dráždění nervových drah dle MUDr. Vojty moje vnučka není na vozíku, ale normálně chodí, ačkoliv lékařská prognóza byla špatná). To jen na okraj. Jinak jsem hovořil s místními lidmi a elektrikáři ze Strašic a věc jsem si v té době ověřoval v rámci možností. Výzkumem případu jsem se však nijak do hloubky nezabýval, uvedl jsem ho na své stránky jenom jako zajímavost. A s výboji kumulované elektřiny na vodovodním potrubí, které mohou způsobit požár, mám osobní zkušenost, to není žádná spekulace. I ve Strašicích mohlo být na počátku nějaké skutečné probíjení, kterého se ten chlapec Mračků chopil a snažil se z toho udělat mediální záležitost. K samovznícení ručníků a zásuvek jsem byl vždycky poněkud skeptický, to lze snad vyčíst i z mého článku.

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode