názory čtenářů

Datum 06.01.2016
Vložil Marie Záveská
Titulek Podbrdskou krajinou Rokycanska a Zbirožska

Vážený pane Dvořáku!
Syn si zakoupil výše uvedenou knížku a s rozčilením mi ji přivezl ukázat. Na str. 180 uvádíte, že dle starousedlice se bývalá tvrz Chotětína nacházela u rybníka v místě rekreační chaty p. Beneše /čp. 117/. Je to ev.č. 117, ale majitelem je od počátku stavby p. Zdeněk Hříbal - poprvé otec, který chatu postavil a po jeho smrti syn, také Zdeněk Hříbal. Nevěřím, že by to v Chotětíně někdo nevěděl.
Nejvíc jej ale rozčílila fotka na str. 183. Tam uvádíte, že se jedná o Drahoňův Újezd před sto lety. To vůbec není pravda, protože jde o náves v Chotětíně. On i já tuto fotku vlastníme. Já jsem totiž rodačka z Chotětína.
Jestli je to před sto lety by se nechalo v nějakých kronikách také zjistit. Tato dřevěná zvonička byla nahrazena novou /zděnou/ a já už tu starou nepamatuji. Můj dědeček, můj tatínek a pak i moje maminka v ní zvonili při úmrtí a při pohřbu lidí ze vsi. Mne je 72 let a už pamatuji jen tu zděnou. V kronikách určitě bude, kdy k přestavbě zvoničky došlo. Nechá se to ještě nějak napravit? Pokud by došlo k dalšímu vydání, alespoň tam by to mělo být opraveno.
Do nového roku 2016 a k nadcházejícím narozeninám Vám přeji hodně zdraví, štěstí a spokojenosti a hodně spokojených čtenářů.

Marie Záveská
Plzeň

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode