názory čtenářů

Datum 28.08.2018
Vložil Dana
Titulek Neuvěřitelné jevy

Vážený pane Dvořáku,
děkuji Vám, že jste svojí prací zase vlil krev do mých žil a rozproudil její tok.
Spíš svůj čas trávím u počítače, ač kdysi vášnivá čtenářka a milovnice knih. Jsou prázdniny a já jsem tak nějak mimoděk vytáhla ze své knihovny knihu, o které jsem nevěděla ani, že ji mám. Byla to vaše kniha Neuvěřitelné jevy a podivuhodné bytosti. Po prolistování jsem uvízla na poslední kapitole Ďábelské tance a kouzelné kruhy. Jsem učitelka tance a měla jsem možnost i nahlédnout do různých tanečních oborů a jejich praktik. Velmi mě omezovalo to, že jsem nemohla přímo odkrývat význam tanců, ale na druhé straně jsem mohla udržovat alespoň určité zvyky. Před šestnácti lety jsem ochrnula a to byla velká výzva. Jistě bych učila dál plytce, ale takto jsem musela přemýšlet o své práci a ukáznit ji tak, aby byla v Řádu a vědomá. Studovala jsem a vzdělávala jsem se v mnoha dalších zajímavých učeních a oborech. V současné době jsem zakotvila u studia lidových tanců, písní a naší lidové kultury. Zažila jsem také několik neuvěřitelných příhod a zázraků, které se nedají sdílet každému. Hudba, tanec a rytmus mají pro mě velký význam. Pomohly mi i z ochrnutí.
Již můj věk mi nedovoluje provozovat taneční aktivity, ale mohla bych udržovat určité vědomosti skrze sebe. Ráda bych čerpala z vašich hlubokých poznatků, kdybyste dovolil a podělil se o ně. Jsou nějaké podobné informace ve vašich dílech? Či mi můžete doporučit další zajímavé zdroje?
Máte důležité informace pro lidi, ráda bych se zapojila do jejich udržování a šíření.
Již jsem se připravila na zanechání všech společenských aktivit, ale Vaše práce mě zase navrací mezi lidi a cítím se jako potřebný člověk. Děkuji. Dana

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode