názory čtenářů

Datum 28.08.2018
Vložil Ondřej
Titulek Démonické pasti

Vážený pane Dvořáku,

ještě nikdy jsem nepsal spisovateli, o to více mne těší, že jako první píši zrovna Vám.

Knihy čtu téměř celý život, ale buď mi přečtení knihy zabralo měsíc i více času, nebo nebo jsem knihu v půlce odložil a už se k ní nevrátil. To vše se ale změnilo Vašimi knihami, protože mě nikdy žádná neuchvátila tak, jako Vaše knihy. První z nich, která se mi dostala do rukou byly Démonické pasti, ale to už předbíhám.

Seznámil jsem se s Vámi úplně náhodou v pořadu Magazín záhad na kanále Kino Svět. Působíte na mě jako stále ten dvanáctiletý kluk, který běhá s kamarády po lesích a hledá dobrodružství a záhady za každým balvanem nebo pod vykotlaným dubem se stejným zapálenim a nadšením jako tehdy zamlada. Hned po prvním shlédnutém dílu jsem si na internetu vyhledal všechny Vaše knihy a po pečlivém výběru jsem se rozhodl pro zakoupení knihy Démonické pasti (rozhodl jsem se tak převážně kvůli záhadě bludných kořenů a jiných realit, která mne velmi přitahuje). Dozvěděl jsem se spoustu pro mě neuvěřitelných skutečností, po kterých se už dívám na prostou procházku lesem dočista jinak. Opravdu by mě ani ve snu nenapadlo, že se prostý sběr hub ve známém prostředí může změnit v traumatickou past znemožňující návratu na známá místa.

Démonické pasti se pro mě stala naprosto unikátní knihou, která mi změnila pohled na naši českou zemi. Vůbec jsem si ani nedokázal představit, že doslova za našimi humny se může člověk střetnout s branou do jiných světů... Její přečtení mi zabralo necelé tři dny a hned jsem se sháněl po Vašich dalších knihách. Každá z nich se četla doslova sama, přečtení žádné z nich mi netrvalo déle než tři dny a stal jsem se na Vašich knihách nadneseně řečeno závislý. Dokážete neuvěřitelně obrazně a poutavě vypravovat, nikdy jsem se neponořil do žádné knihy tak jako do těch Vašich. Příběhy, kterými se zabýváte jsou pro mne tak přitažlivé a čtivé, že jsem často do tří nebo do čtyř do rána nedokázal vypnout lampičku a přestat číst. Momentálné mám z antikvariátu objednanou knihu Vládci démonů a nedokážete si ani představit, jak se nemůžu dočkat, až mi přijde a začtu se do ní. Nová není už bohužel nikde dostupná, téměř všechny Vaše knihy jsou beznadějně vyprodány, což musí být pro spisovatele krásný pocit, máte nejspíš velké množství dychtivých čtenářů. Tato kniha se shání opravdu velmi těžce a jsem šťastný, že jsem našel alespoň tu jednu, která byla na trhu dostupná.

Bydlím už asi 15tým rokem v Praze, ale právě nyní se budu s rodinou stěhovat zpět do malé vesničky v podhůří Bílých Karpat a doufám, že tam zahlédnu za chladných nocích alespoň jednu bludičku, nebo zaslechnu z houštin hlubokých lesů pronikavý hlas hejkala...

S přáním jen toho nejlepšího Váš věrný čtenář
Ondřej

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode