Diskusní téma: Příběhy čtenářů

Datum 07.02.2010
Vložil Lukáš
Titulek V lese žijí příšery

Dobrý den, navštívil jsem vaše internetové stránky (vlastně se ptám sám sebe proč jsem je nenašel už dřív) a v sekci "příběhy čtenářů" jsem narazil na povídku, která se jmenuje: V lese žijí příšery. Zaujal mne její obsah. V jejím popisu jste psal, že autor čerpal z určitých skutečných událostí. a tak bych se rád zeptal zda se mezi ně počítá i tahle:

Jednalo se o osmnáctiletou Anetu Chrastinovou, která byla osmnáctého srpna v lese nalezena mrtvá. Smrt ohlásili její čtyři kamarádi – sedmnáctiletý Petr Světlík, osmnáctiletá dvojčata Radim a Richard Matýsovi a dvacetiletý Hugo Jeřábek. Podle svědectví bratrů Matýsových, kteří měli být s Chrastinovou vzdálení příbuzní, se jim kolem půlnoci dívčina měla ztratit. Našli ji až po delším hledání mrtvou pod jakýmsi lesním srázem. Oficiální příčina jejího skonu byl zlomený vaz po pádu ze srázu, vyšetřovatelům se však nezdály podivné, tržnězhmožděné rány na jejím těle, které si nebyly schopni oni, ani soudní lékař nijak vysvětlit, a které svým rozsahem a intenzitou rozhodně nevypadaly na zranění větvemi. Vyslýchání čtyřech chlapců, kteří svorně opakovali jednu a tu samou výpověď, a sice že jeli do lesa jen tábořit a kamarádka se jim ztratila, nikam nevedlo. U nejstaršího Jeřábka, o kterém se spekulovalo, že měl s Anetou Chrastinovou milostný poměr (což rázně odmítl) se prý vyšetřovatel pozastavil nad „sklony k uctívání satanismu a dalších zvláštních filozofií“. Všichni čtyři rovněž odmítali to, že by přijeli do lesa provozovat jakési rituály černé magie.

Proč se na to ptám? No, již delší dobu se zajímám o různé záhady a jevy. Ať už je to duchařina, nebo kryptozoologie, sny a jiné. A zhruba před rokem se mi zdál jistý znepokojivý sen, vlastně znepokojivý začal být až po přečtení výše zmíněné povídky, vím že může jít jen o pouhou shodu náhod, ale potřebuji mít jistotu a sám pravdu zjistím jen těžko. Kdybych alespoň znal jméno lesa nebo vesnice, která se u něj nachází, to však autor neuvedl. Obracím se na vás protože doufám, že by jste mohl mít větší štěstí a věděl o tom místě víc, třeba jste někde něco četl nebo zaslechl. Nebudu si hrát na něco co nejsem, je mi šestnáct a vím že mi nejspíš nevěříte (kdybych vám řekl co přesně se mi zdálo nejspíš by jste mi nevěřil vůbec) ale už mi na tom nezáleží, já prostě chci vědět, zda to byl vážně jen sen nebo něco co se blížilo skutečnosti.

Předem děkuji za odpověď a za vaši trpělivost.

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode