Diskusní téma: Příběhy čtenářů

Datum 24.07.2012
Vložil Marta
Titulek Mariánky

Srdečně Vás zdravím,
před rokem jsem byla se svým přítelem, jeho sestrou a manželem na zde již jednou zmiňovaném polorozpadlém penzionu Nimrod poblíž Mariánských Lázní. Po několika propršených dnech se udělalo trochu lepší počasí, tak sme si řekli, že bychom mohli jít někam na procházku. Jelikož přítel neni přímo z Mariánských Lázní a jeho sestra s manželem taky ne, tak jsme se dohodli, že půjdeme lesem okolo Mariánek. Šli jsme přes známý Medvědí a Balbínův pramen, kolem hřbitova, Lesního pramene, přehradní nádrže až nad město, kolem již výše zmiňovaném penzionu Nimrod. Všichni se shodli na tom, že to je moc pěkná budova, a že je škoda, že jí nechali takhle zchátrat. Já sama si moc dobře pamatuju, když to tam bylo krásně opravené, moderně zařízené pokoje, krásná restaurace... Tak jsme se ještě bavili o tom, že by do toho nemusela být špatná investice. Čehož se teda přítel se svým švagrem chytili a hned začali diskutovat o tom, kolik by oprava stála, co by změnili atd. (znáte to, když plánujete co by jste udělali např. s penězma kdyby jste vyhráli ve sportce:D.)
Jelikož jsou vymlácená téměř všechna okna a dveře, nebo tam dokonce chybí i celá křídla, tak nebyl problém se dovnitř dostat. Vypadá to, že objekt stejně nikdo nehlídá, jenom tam tak chátrá. Tak jsme celý penzion prošli. Kdyxž si vzpomenu jak to tam dříve bylo krásné, tak mi zbyly oči jen pro pláč. Ovšem když jsme přišli do druhého patra, tak jsme zjistili, že jeden pokoj je zcela zachovalý, nedotčený, v podstatě skoto (krom rozbitého okna a chybějících závěsů) v původním stavu) Tak jsme se pomalu chystali dolů, když v tom jsme všichni jasně uslyšeli kočár tažený koňmi. Bylo to nepřeslechnutelné, jasné!! Koukli jsem se z okna, ale nikde nikdo. Mě samotnou napadlo, že si ruští, nebo němečtí turisté prostě udělali výlet (po Mariánkách běžné). Ovšem nikdo kolem penzionu neprojel. Nejdříve jsme zvuky slyšeli jakoby z dálky, potom na naší úrovni a pak zase jakoby se ztrácely. Jenom jsme zkonstatovali, že to bylo opravdu divné. Šli jsme teda dolů před penzion a já udělal pár fotek... My poklidně sestoupili dolů na Mariánky a trádovali si to k nám na večeři. Až po půl roce, co jsem stáhla fotky co počítače, jsem si na jedné fotce všimla něčeho, co mi doslova vyrazilo dech.. V tom ,,původním pokoji" když jsem fotila penzion zvenku je něco jako mlhavý obrys postavy. Mám skoro úplně tu samou fotku dvakrát. Na jedné To je a na druhé ne.. Nevím co to je, každopádně je to divné, dnes jsem si na to vzpomněla, tak jsem začala hledat a našla právě zdejší příspěvek. Ráda sem fotku vložím, nebo pošlu, bohužel nevím jak. S pozdravem Marta

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode