názory čtenářů

Datum 25.04.2015
Vložil Věra
Titulek Duch

Dobrý den,
moc se mi líbila Vaše kniha Lásky princezen kuronských, četla jsem ji už 3 x a asi si ji ještě přečtu a zkusím i ostatní Vaše knihy.Chtěla bych se zeptat co si myslíte o tom, že v domě po mých prarodičích sídlí nějaký duch, viděli ho už 3 lidé, babička co již zemřela, můj bratr co tam chodí a můj otec. O dům se vedou spory, má o něj zájem má matka a můj bratr, ale ti nemají dostatek financí, chce ho získat syn bratra mé matky, který je narozdíl od nás dobře finančně zajištěn. Myslíte si, že je v domě nějaké zlo a měl by se dům nějak očistit?Nyní v něm nikdo trvale nebydlí. Děkuji za odpověd

Datum 12.05.2015
Vložil otomar
Titulek Re: Duch

Duch, nebo něco, co je za něj považováno, může mít řadu příčin. Každopádně v každém domě či bytě zůstává otištěn kus života našich předchůdců. Pokud se tam kdysi událo něco zlého, nebo nastala přirozená fáze rozkladu chátráním neobývaného objektu,dá se prostor vyčistit celkem jednoduše; důkladně vymést, vyvětrat, vysušit vlhkost, vymalovat, při prvním vstupu zapálit živý oheň (v krbu, kamnech, nebo alespoň několik svíček), dát do místností živé květiny, stanovit pravidla nového života. Pokud jste věřící, je vhodná modlitba, pokud ne, i tak se můžete přivítat s novým domem a popřát duším všech, kdo v něm žili předtím, pokoj, mír a odpuštění. Různé podivné jevy nebo zvuky mohou mít i fyzikální příčiny (elektromagnetická a radiová zóna pod domem, křížení podzemních vodních pramenů a pod.) a také souvisí s duševním rozpoložením obyvatele - konflikty, strach, úzkost, obava z budoucnosti nebo špatné svědomí, to je něco jako magnet, který k dotyčnému přivolává zlé síly. Snad vám moje poznatky k něčemu budou...
Těší mě, že se vám líbily Lásky princezen kuronských. Přečtěte si také můj román "1848 - rok hrdinů, milenců a zrádců", kde se dozvíte o dalších osudech postav z Lásek princezen kuronských, zejména o dalším bouřlivém a mnoha tragediemi poznamenaném životě generála Windischgrätze.

Datum 29.03.2015
Vložil Votava
Titulek zajímavý kraj

Tajemné stezky, čtení plné faktů. Zbirožsko i Křivoklátsko. To první je místo mých předků, to druhé místo mého chalupaření. Obě místa sobě blízká. Zbirožsko, hřbitůvek v Mlečicích a nedaleký Prašný Újezd, kde se narodila moje 95letá maminka (*1919), jezdíme tam s ní pravidelně. Její otec Linhart měl v Újezdě dílnu. Její dědeček v Mlečicích (Kraus), dělal perníky, vozil je po kraji. Rádi tam jezdíme kolem Vaší Terešově Huti, přes Zbiroh. Cesta lesem od Nižboru lesem je kouzelná. Kublov, Karlov, .....Ale i kraj kolem naší chalupy (Lhotka u Chyňavy), je nádherný. Díky Vám jsem se mnohé další dověděl. A také Kino Svět děláte dobře. Zdravím z Prahy i ze Lhotky.

Datum 12.05.2015
Vložil otomar
Titulek Re: zajímavý kraj

Děkuji, moc jste mě potěšil.

Datum 12.03.2013
Vložil Otomar
Titulek vysvětlení čtenářům

Některé vzkazy se ke mně dostávají jinými cestami, než je tato "kniha návštěv" - třeba e-mailem, SMS nebo odkazem ze stránek přímo do pošty. Občas se však mezi nimi vyskytnou i takové, o kterých si myslím, že by mohly zaujmout i ostatní čtenáře. Rozhodl jsem se překopírovat je do této rubriky. Proto se nedivte, že najednou přirostla řada vzkazů s dnešním datumem.

Datum 12.03.2013
Vložil Simona Paulišinová
Titulek mlýn na Okoři

Dobrý den pane Dvořáku,
právě jsem dočetla vaši knihu Lásky princezen Kurónských a jsem z ní nadšena,děkuji :-)
Vaše knihy Utajené dějiny Čech jsou také velmi zajímavé.
Žiji na Okoři přímo pod hradem a napojení na morfické pole tu velmi cítim. Zrekonstruovali jsme starý mlýn a vytvořili nádhernou zahradu.Naladila jsem se na to stavení nejen architekturou,vše je uděláno s citem a nenásilně,ale i historicky,údajně se tu ženil A.Slavíček.
Pořádám takové Salóny 19.st,trochu jako Dora,princezna Kuronská :-)
Měla jsem tu autorské čtení Žítkovských bohyň Kateřinou Tučkovou ,na jaro připravuji přednášky s Václavem Vokolkem a bylo by mi velkou ctí,kdyby jsme mohli uspořádat něco společně. Prostředí je stylové a klubové, scházejí se tu zajímaví lidé.

Datum 12.03.2013
Vložil Otomar
Titulek Re: mlýn na Okoři

Též Vás, paní Paulišinová, srdečně zdravím!
Děkuji za vaši chválu, moc mě těší. Četla jste moji trilogii o královně
Žofii, druhé ženě krále Václava IV. (I.- Past na královnu, II. -
Kacířská královna, II.- Meč pro královnu)? To by se vám také mohlo
líbit. Váš mlýn zvenčí patrně znám. Je to ten těsně pod okořskou skálou?
A máte tam za kamenným můstkem splav, co vypadá jako vodopád? Jak vidím na Vašich fotografiích, máte vnitřní prostory stylové, skvostně
vybavené. Rád bych se k Vám podíval, určitě bychom v létě mohli
uspořádat nějaké zajímavé setkání.

Datum 01.09.2014
Vložil Václav Růžek
Titulek Re: mlýn na Okoři

Dobrý večer,
narazil jsem náhodou na článek o mlýnu na Okoři a o Vás. Okolo tohoto objektu jsme s manželkou často chodili a snili jsme o tom jednou takový dům koupit, rekonstruovat a bydlet v něm... A Vám se podařilo, gratuluji!
Bydleli jsme dlouho v Libčicích n.Vlt. nyní máme dům v Suchdole, musíme se někdy vypravit podívat se jak to nyní vypadá na Okoři. Pokud by jste náhodou pořádala nějaký další salon a omluvila mou drzost, že se sám snažím pozvat, uděláte nám s manželkou velkou radost.
Zdraví
Václav Růžek
vaclav@ruzek.com

Datum 12.03.2013
Vložil Jaroslav Palan
Titulek pyramida v Rakousku

Pane Dvořák chystáme se do jižních Ćech a rádi bychom navštívili pyramidu u
Gmundu. Můžete nám popsat jak se k ní dostat?
S pozdravem Váš čtenář Jaroslav Palan.

Datum 12.03.2013
Vložil Otomar
Titulek Re: pyramida v Rakousku

Pyramida není přímo u Gmündu, tam je jen nejbližší hraniční přechod (i když dnes může být otevřený nějaký další). Najdete ji zhruba 10 kilometrů od města Zwettlu, centra starodávného slovanského Vitorazska, v lese nad osadou Ober Neustift. Tam už je přístup k pyramidě dobře turisticky značený. Chce to mít k ruce mapu.

 

Kontaktujte nás

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode