názory čtenářů

Datum 27.12.2015
Vložil Dalešická
Titulek Brdské výlety

Dobrý den pane Dvořáku,
chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za Vaše knihy o Brdech. Bydlím totiž v Mníšku pod Brdy a chodíme na výlety podle Vašich knih. Našim výletům říkáme " výlety za proudy" a Vašim knihám "proudní knihy".
Cíle našich cest dostaly úplně jiný rozměr, když víme, proč tam vlastně jdeme.
Náš kamarád Petr přečte v cíli vždy kousek Vaší knihy, která se právě váže k onomu místu.
Byla bych moc ráda, kdyby Vás vítr zavál také do Železných Hor. Tento kraj máme také moc rádi, ale bohužel jsem neobjevila na trhu žádnou "proudní" knihu z této oblasti.
Neumím si ani představit, kolik dá práce sehnat všechny podklady k napsání knihy podobného žánru.
Takže držím palce a přeji mnoho úspěchů ve Vaší tvůrčí práci.

Datum 27.12.2015
Vložil Otomar
Titulek Re: Brdské výlety

Milá paní Dalešická,
děkuji za Vaši chválu, těší mě, že se Vám moje knížky líbí a že jsou pro Vás inspirací k výletům. Nehodlám nahrazovat turistické průvodce, ale spíše k jejich faktorgrafii vytvářet pocitový doplněk, odhalovat skrytého ducha různých zajímavých míst, méně známé souvislosti mezi jejich historií, pověstmi a přírodou.
Železné hory jsou nepochybně velmi zajímavá oblast, ale méně ji znám, takže zatím se držím míst, která mám od mládí prochozená. Teď na podzim vyšla kniha o Tepelsku, Žluticku a Manětínsku včetně povodí říčky Střely, v nadcházejícím roce mám v plánu napsat knihu o Táborsku a Sedlčansku.
Přeji Vám v novém roce mnoho zdraví, dobré mysli a krásných výletů!

Datum 25.04.2015
Vložil Věra
Titulek Duch

Dobrý den,
moc se mi líbila Vaše kniha Lásky princezen kuronských, četla jsem ji už 3 x a asi si ji ještě přečtu a zkusím i ostatní Vaše knihy.Chtěla bych se zeptat co si myslíte o tom, že v domě po mých prarodičích sídlí nějaký duch, viděli ho už 3 lidé, babička co již zemřela, můj bratr co tam chodí a můj otec. O dům se vedou spory, má o něj zájem má matka a můj bratr, ale ti nemají dostatek financí, chce ho získat syn bratra mé matky, který je narozdíl od nás dobře finančně zajištěn. Myslíte si, že je v domě nějaké zlo a měl by se dům nějak očistit?Nyní v něm nikdo trvale nebydlí. Děkuji za odpověd

Datum 12.05.2015
Vložil otomar
Titulek Re: Duch

Duch, nebo něco, co je za něj považováno, může mít řadu příčin. Každopádně v každém domě či bytě zůstává otištěn kus života našich předchůdců. Pokud se tam kdysi událo něco zlého, nebo nastala přirozená fáze rozkladu chátráním neobývaného objektu,dá se prostor vyčistit celkem jednoduše; důkladně vymést, vyvětrat, vysušit vlhkost, vymalovat, při prvním vstupu zapálit živý oheň (v krbu, kamnech, nebo alespoň několik svíček), dát do místností živé květiny, stanovit pravidla nového života. Pokud jste věřící, je vhodná modlitba, pokud ne, i tak se můžete přivítat s novým domem a popřát duším všech, kdo v něm žili předtím, pokoj, mír a odpuštění. Různé podivné jevy nebo zvuky mohou mít i fyzikální příčiny (elektromagnetická a radiová zóna pod domem, křížení podzemních vodních pramenů a pod.) a také souvisí s duševním rozpoložením obyvatele - konflikty, strach, úzkost, obava z budoucnosti nebo špatné svědomí, to je něco jako magnet, který k dotyčnému přivolává zlé síly. Snad vám moje poznatky k něčemu budou...
Těší mě, že se vám líbily Lásky princezen kuronských. Přečtěte si také můj román "1848 - rok hrdinů, milenců a zrádců", kde se dozvíte o dalších osudech postav z Lásek princezen kuronských, zejména o dalším bouřlivém a mnoha tragediemi poznamenaném životě generála Windischgrätze.

Datum 29.03.2015
Vložil Votava
Titulek zajímavý kraj

Tajemné stezky, čtení plné faktů. Zbirožsko i Křivoklátsko. To první je místo mých předků, to druhé místo mého chalupaření. Obě místa sobě blízká. Zbirožsko, hřbitůvek v Mlečicích a nedaleký Prašný Újezd, kde se narodila moje 95letá maminka (*1919), jezdíme tam s ní pravidelně. Její otec Linhart měl v Újezdě dílnu. Její dědeček v Mlečicích (Kraus), dělal perníky, vozil je po kraji. Rádi tam jezdíme kolem Vaší Terešově Huti, přes Zbiroh. Cesta lesem od Nižboru lesem je kouzelná. Kublov, Karlov, .....Ale i kraj kolem naší chalupy (Lhotka u Chyňavy), je nádherný. Díky Vám jsem se mnohé další dověděl. A také Kino Svět děláte dobře. Zdravím z Prahy i ze Lhotky.

Datum 12.05.2015
Vložil otomar
Titulek Re: zajímavý kraj

Děkuji, moc jste mě potěšil.

Datum 12.03.2013
Vložil Otomar
Titulek vysvětlení čtenářům

Některé vzkazy se ke mně dostávají jinými cestami, než je tato "kniha návštěv" - třeba e-mailem, SMS nebo odkazem ze stránek přímo do pošty. Občas se však mezi nimi vyskytnou i takové, o kterých si myslím, že by mohly zaujmout i ostatní čtenáře. Rozhodl jsem se překopírovat je do této rubriky. Proto se nedivte, že najednou přirostla řada vzkazů s dnešním datumem.

Datum 12.03.2013
Vložil Simona Paulišinová
Titulek mlýn na Okoři

Dobrý den pane Dvořáku,
právě jsem dočetla vaši knihu Lásky princezen Kurónských a jsem z ní nadšena,děkuji :-)
Vaše knihy Utajené dějiny Čech jsou také velmi zajímavé.
Žiji na Okoři přímo pod hradem a napojení na morfické pole tu velmi cítim. Zrekonstruovali jsme starý mlýn a vytvořili nádhernou zahradu.Naladila jsem se na to stavení nejen architekturou,vše je uděláno s citem a nenásilně,ale i historicky,údajně se tu ženil A.Slavíček.
Pořádám takové Salóny 19.st,trochu jako Dora,princezna Kuronská :-)
Měla jsem tu autorské čtení Žítkovských bohyň Kateřinou Tučkovou ,na jaro připravuji přednášky s Václavem Vokolkem a bylo by mi velkou ctí,kdyby jsme mohli uspořádat něco společně. Prostředí je stylové a klubové, scházejí se tu zajímaví lidé.

Datum 12.03.2013
Vložil Otomar
Titulek Re: mlýn na Okoři

Též Vás, paní Paulišinová, srdečně zdravím!
Děkuji za vaši chválu, moc mě těší. Četla jste moji trilogii o královně
Žofii, druhé ženě krále Václava IV. (I.- Past na královnu, II. -
Kacířská královna, II.- Meč pro královnu)? To by se vám také mohlo
líbit. Váš mlýn zvenčí patrně znám. Je to ten těsně pod okořskou skálou?
A máte tam za kamenným můstkem splav, co vypadá jako vodopád? Jak vidím na Vašich fotografiích, máte vnitřní prostory stylové, skvostně
vybavené. Rád bych se k Vám podíval, určitě bychom v létě mohli
uspořádat nějaké zajímavé setkání.

Datum 01.09.2014
Vložil Václav Růžek
Titulek Re: mlýn na Okoři

Dobrý večer,
narazil jsem náhodou na článek o mlýnu na Okoři a o Vás. Okolo tohoto objektu jsme s manželkou často chodili a snili jsme o tom jednou takový dům koupit, rekonstruovat a bydlet v něm... A Vám se podařilo, gratuluji!
Bydleli jsme dlouho v Libčicích n.Vlt. nyní máme dům v Suchdole, musíme se někdy vypravit podívat se jak to nyní vypadá na Okoři. Pokud by jste náhodou pořádala nějaký další salon a omluvila mou drzost, že se sám snažím pozvat, uděláte nám s manželkou velkou radost.
Zdraví
Václav Růžek
vaclav@ruzek.com

 

Kontaktujte nás

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode