názory čtenářů

Datum 21.07.2020
Vložil Jana
Titulek Křemelná a výprava STB

Dobrý den,
právě jsem dočetla váš Mrtvý luh, dlouho jsem ho někde sháněla v tištěné podobě, až jsem se ve svém věku ( dávno přes 60 ), odhodlala přečíst si první e-knihu. Měla jsem k tomu důvod.
Pocházím z jedné titěrné vesničky na Šumavě a chtěla bych vám potvrdit, že o těhle věcech se u nás určitou dobu hodně mluvilo. Určitě to nebylo hned po válce, jelikož si to sama osobně pamatuji, řekla bych v první polovině 70. let. Bratr mého otce pracoval na železnici právě v těch letech. Říkalo se, že když je jednou vezli závodním autobusem z práce, bylo to na podzim, už byla tma celkem brzo a ve tmě se na dráze dělat nedalo, vběhnul jim skoro pod kola nějaký vyděšený muž. Byl zraněný, měl něco s obličejem, asi popálený, v civilu. S chlapama od dráhy byli v autobusu i vojáci, to aby jim neutíkali, když makali v určitejch místech, a ti z něj prý byli hodně vyděšení. Skončili všichni v kasárnách, dědovo bratr pak byl ještě jednou u výslechu až ve Vimperku. No nic víc neviděli, neslyšeli, mysleli si, že to byl nějakej "kopečkář", co při přechodu málem umřel. Ale vím, že se o tom nesmělo mluvit ( a tim víc se o tom šeptalo ) a pak už nic.

Datum 17.08.2020
Vložil otomar
Titulek Re: Křemelná a výprava STB

Děkuji paní Jano, to je úžasné, když člověk se dozvídá o potvrzení příběhu, nebo spíše ověření jedné ze stop, ze kterých byl celý příběh postupně poskládán. Jiný čtenář mi napsal, že se stala jakási nehoda "u drátů", že to vysoké napětí, které tam občas pouštěli, začalo na jednom místě probíjet a zabilo to nějaké pohraničníky. A že tam vyletovaly z lesa ohnivé koule!

Datum 28.08.2018
Vložil Ondřej
Titulek Démonické pasti

Vážený pane Dvořáku,

ještě nikdy jsem nepsal spisovateli, o to více mne těší, že jako první píši zrovna Vám.

Knihy čtu téměř celý život, ale buď mi přečtení knihy zabralo měsíc i více času, nebo nebo jsem knihu v půlce odložil a už se k ní nevrátil. To vše se ale změnilo Vašimi knihami, protože mě nikdy žádná neuchvátila tak, jako Vaše knihy. První z nich, která se mi dostala do rukou byly Démonické pasti, ale to už předbíhám.

Seznámil jsem se s Vámi úplně náhodou v pořadu Magazín záhad na kanále Kino Svět. Působíte na mě jako stále ten dvanáctiletý kluk, který běhá s kamarády po lesích a hledá dobrodružství a záhady za každým balvanem nebo pod vykotlaným dubem se stejným zapálenim a nadšením jako tehdy zamlada. Hned po prvním shlédnutém dílu jsem si na internetu vyhledal všechny Vaše knihy a po pečlivém výběru jsem se rozhodl pro zakoupení knihy Démonické pasti (rozhodl jsem se tak převážně kvůli záhadě bludných kořenů a jiných realit, která mne velmi přitahuje). Dozvěděl jsem se spoustu pro mě neuvěřitelných skutečností, po kterých se už dívám na prostou procházku lesem dočista jinak. Opravdu by mě ani ve snu nenapadlo, že se prostý sběr hub ve známém prostředí může změnit v traumatickou past znemožňující návratu na známá místa.

Démonické pasti se pro mě stala naprosto unikátní knihou, která mi změnila pohled na naši českou zemi. Vůbec jsem si ani nedokázal představit, že doslova za našimi humny se může člověk střetnout s branou do jiných světů... Její přečtení mi zabralo necelé tři dny a hned jsem se sháněl po Vašich dalších knihách. Každá z nich se četla doslova sama, přečtení žádné z nich mi netrvalo déle než tři dny a stal jsem se na Vašich knihách nadneseně řečeno závislý. Dokážete neuvěřitelně obrazně a poutavě vypravovat, nikdy jsem se neponořil do žádné knihy tak jako do těch Vašich. Příběhy, kterými se zabýváte jsou pro mne tak přitažlivé a čtivé, že jsem často do tří nebo do čtyř do rána nedokázal vypnout lampičku a přestat číst. Momentálné mám z antikvariátu objednanou knihu Vládci démonů a nedokážete si ani představit, jak se nemůžu dočkat, až mi přijde a začtu se do ní. Nová není už bohužel nikde dostupná, téměř všechny Vaše knihy jsou beznadějně vyprodány, což musí být pro spisovatele krásný pocit, máte nejspíš velké množství dychtivých čtenářů. Tato kniha se shání opravdu velmi těžce a jsem šťastný, že jsem našel alespoň tu jednu, která byla na trhu dostupná.

Bydlím už asi 15tým rokem v Praze, ale právě nyní se budu s rodinou stěhovat zpět do malé vesničky v podhůří Bílých Karpat a doufám, že tam zahlédnu za chladných nocích alespoň jednu bludičku, nebo zaslechnu z houštin hlubokých lesů pronikavý hlas hejkala...

S přáním jen toho nejlepšího Váš věrný čtenář
Ondřej

Datum 28.08.2018
Vložil otomar
Titulek Re: Démonické pasti

Váš dopis mi udělal velkou radost, je potěšující slyšet takovou chválu od čtenáře. Přízeň čtenářů je pro mne hodnotnější odměnou než honorář (který je v dnešních dobách stejně nevalný :-)). Jsem rád, když se čtenáři - či s televizními diváky - mohu sdílet své objevy. Psaní knihy je i pro mne poučením, protože jakmile se nějakou záležitostí začne člověk zabývat důkladně a do hloubky, najednou zjišťuje věci, které sám předtím netušil! Většina mých knih je už bohužel vyprodána a nakladatelé jsou u druhých vydání opatrní. Dají se však také vypůjčit ve veřejných knihovnách. Kromě literatury záhadologické píšu i knihy o tajemných místech v krajině, takové cestopisy po česku (např. v nakl. Regia v edici Tajemné stezky, teď jsem tam zrovna dokončil knihu o Táborsku) a také beletrii, historické a životopisné romány, scifi, fantasy a horory.
Doufám, že i další mé knížky Vás potěší a že Vaši závislost na mých knihách nebude nutno léčit :-)
Mějte se moc hezky

Datum 28.08.2018
Vložil Dana
Titulek Neuvěřitelné jevy

Vážený pane Dvořáku,
děkuji Vám, že jste svojí prací zase vlil krev do mých žil a rozproudil její tok.
Spíš svůj čas trávím u počítače, ač kdysi vášnivá čtenářka a milovnice knih. Jsou prázdniny a já jsem tak nějak mimoděk vytáhla ze své knihovny knihu, o které jsem nevěděla ani, že ji mám. Byla to vaše kniha Neuvěřitelné jevy a podivuhodné bytosti. Po prolistování jsem uvízla na poslední kapitole Ďábelské tance a kouzelné kruhy. Jsem učitelka tance a měla jsem možnost i nahlédnout do různých tanečních oborů a jejich praktik. Velmi mě omezovalo to, že jsem nemohla přímo odkrývat význam tanců, ale na druhé straně jsem mohla udržovat alespoň určité zvyky. Před šestnácti lety jsem ochrnula a to byla velká výzva. Jistě bych učila dál plytce, ale takto jsem musela přemýšlet o své práci a ukáznit ji tak, aby byla v Řádu a vědomá. Studovala jsem a vzdělávala jsem se v mnoha dalších zajímavých učeních a oborech. V současné době jsem zakotvila u studia lidových tanců, písní a naší lidové kultury. Zažila jsem také několik neuvěřitelných příhod a zázraků, které se nedají sdílet každému. Hudba, tanec a rytmus mají pro mě velký význam. Pomohly mi i z ochrnutí.
Již můj věk mi nedovoluje provozovat taneční aktivity, ale mohla bych udržovat určité vědomosti skrze sebe. Ráda bych čerpala z vašich hlubokých poznatků, kdybyste dovolil a podělil se o ně. Jsou nějaké podobné informace ve vašich dílech? Či mi můžete doporučit další zajímavé zdroje?
Máte důležité informace pro lidi, ráda bych se zapojila do jejich udržování a šíření.
Již jsem se připravila na zanechání všech společenských aktivit, ale Vaše práce mě zase navrací mezi lidi a cítím se jako potřebný člověk. Děkuji. Dana

Datum 28.08.2018
Vložil otomar
Titulek Re: Neuvěřitelné jevy

Váš dopis mě velmi potěšil, je to úžasný pocit, že moje vyprávění Vám vrátilo chuť do dalšího aktivního života. To je pro autora to nejvyšší zadostiučinění, cennější než nějaké literární cenny nebo honoráře. Vždy mě zajímalo, co se skrývá za fasádou běžných jevů, vzrušovala mě tajemství přírody a lidské psychiky. Nezkoumám jevy nějak příliš vědecky, zajímají mne spíše příběhy života a duch místa (génius loci), proto významnou řadu v mém díle tvoří netradiční cestopisy po Čechách. Zabývám se také lidovými zvyky, velký ohlas měl například cyklus televizních pořadů a kniha "Magická kuchařka" o rituálním významu obřadních jídel, například o koláčích jako symbolu smlouvy nebo o kódu sdělení ve výzdobě velikonočních kraslic.. Píšu také beletrii, zejména historické romány: možný by vás mohl zajímat můj poslední román SRDCE V KLECI, jenž vypráví o "něžném rváči Janu Nerudovi" (mimo jiné vynikajícím a vášnivém tanečníkovi).

Datum 24.02.2018
Vložil Dita Jirouchová
Titulek Srdce v kleci

Vážený pane Dvořáku!

Právě jsem dočetla Vaši poslední knihu Srdce v kleci a musím Vám poděkovat za strhující zážitek!
Přečetla jsem skoro všechny Vaše knihy, Vřeteno osudu je také mimořádné, ale touto knihou jste pro mne už navždy PAN SPISOVATEL.
Myslela bych, že ji snad napsal Jan Neruda osobně, tak barvitě jste vše představil... A Váš krásný obrazný jazyk, to jsou květiny položené u pomníku národních obrozenců.

Ještě jednou děkuji a přeji mnoho dalších úspěchů v profesním a osobním životě!

Datum 27.03.2017
Vložil Erik B.
Titulek Tajemství Babí hory

Dobrý den Vám přeji pane Otomare Dvořáku. Četl jsem na Vašich stránkách článek o tom tajemném Karlu Novákovi, muži odnikud. Co jsem tak trochu pátral, tak Karel Novák bych zadržen hlídkou přímo na svahu Babí Hory. A jak tvrdil: "Pekla se nebojím, tam už jsem byl!" - a navíc, jak měl strach nikoliv z člověka, ale z někoho neznámého a tajemného, jako byl on sám. Toužil vést úplně obyčejný život, přičemž se bezpečněji cítil právě ve vězení, než venku… Prostě, jakoby byl rád, že se dostal z nitra "vězení" Babí Hory ven, kdy ty těžkosti výslechů, separací, atd. byly oproti tomu, co je uvnitř hory, nicotné. Jak je o něm v záznamu, že se choval velmi podezřele, jakoby ani nevěděl, kde je, myslím, že to má spojitost s tunely pod Babí Horou. Ze které strany ale tunelem přišel, odkud do něho vlezl, to je otázka. Evidentně se ale na svahu Babí Hory vyloupl poprvé. Nebo byl v nich vězněn? Utekl z nich? Nebo se pouze v těchto tunelech schovával před válkou? Vždyť se říká, že tunely pod Babí Horou zasvěcení využívají před nebezpečím už od pradávna a schovávají se v nich.

Datum 20.05.2017
Vložil otomar
Titulek Re: Tajemství Babí hory

Zajímavá myšlenka! Ta souvislost s Babí horou skutečně stojí za bližší prozkoumání!

Datum 06.10.2016
Vložil Vašek
Titulek Boží oko

Dobrý den,pane Dvořák
úvodem bych Vám chtěl poděkovat za Vaši práci v tomto oboru ,která přináší lidem jako jsem já zájem ,zamyšlení a motivaci v pátrání po těchto obvyklých i neobvyklých putování za někdy neuvěřitelným poznáním...
Trápí mě jak již píšu v předmětu tohoto dopisu objevování se symbolu vševidoucího oka.V dnešní době je to asi jeden z nejvíce používaných symbolů,který se běžně objevuje v televizi od hudebních klipů přes filmy,seriály až po kreslené pohádky pro malé děti.
Tento symbol se vyskytuje jak již určitě sám víte např. již ve starověkém Egyptě ,ve všech možných katedrálách ,kostelech ,obrazech atd...ale i v okultismu a těchto okultních skupinách,na 1 dolarové bankovce atd..
Sám jsem tak četl co tento symbol má vyjadřovat,někde píší Boha ,někde že jde o neprobuzené třetí oko,někde egyptského boha Ra ,vyskytuje se i v hinduismu ...
Sám věřím v nadpřirozené věci , o kterých se naše rodina už přesvědčila několikrát a nemůžu se ubránit dojmu z toho co jsem četl,že tento symbol má člověka vést nebo probouzet něco v lidech falešně pod záminkou symbolu Boha k Satanovi - ke zlu.Otevřít v něm to třetí oko a tím vpustit do člověka zlo nebo přízeň k Satanovi..
Je zde mnoho otázek,proč se tento symbol objevuje v celém zábavním průmyslu již od pohádek pro malé děti až po např.satanistu Aleistera Crowleyho?
Tato myšlenka významu a používání tohoto symbolu mě vrtá v hlavě již několik let a rád bych znal Váš osobní názor...
Děkuji Vám a přeji hlavně hodně zdraví a co nejvíce úspěšných badatelských výsledků...
S pozdravem Václav

 

Kontaktujte nás

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode